Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mława: Ponad 150 zawodników i zawodniczek wzięło udział w I Półmaratonie Mławskim.

29 września 2014, 12:21

W wyścigu głównym na dystansie 21 kilometrów w kategorii mężczyzn triumfował bydgoszczanin, Błażej Brzeziński.

Dla wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w maratonie oraz uczestnika tegorocznych mistrzostw Europy w Zurychu, zwycięstwo w Mławie nie było jedynym jakie ostatnio odniósł.

/

Wśród kobiet najlepsza okazała się Białorusinka, Volha Krautsova. Na trzeciej pozycji finiszowała z kolei działdowianka, Martyna Konarzewska. Najlepszym mławianinem startującym na dystansie 21 kilometrów okazał się Tomasz Sobutka, który uplasował się na 10 pozycji. Mocna obsada biegu głównego dowodzi, że półmaraton mławski jest imprezą dobrze rokującą na przyszłość. Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mława, współorganizatora biegu, Piotr Jankowski.

/

Oprócz wyścigu głównego organizatorzy przygotowali dla uczestników także krótszą trasę, liczącą 5 kilometrów. Najszybciej dystans ten pokonali Ewa Chreścionko z Otwocka oraz Łukasz Parszczyński z Białegostoku.