Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mława: Lekkoatleci Zawkrza potwierdzają wysoką formę.

28 stycznia 2015, 18:44

Jest to szczególnie istotne przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbędą się w dniach do 13 do 15 lutego w Toruniu.

Kolejnym etapem przygotowań naszych sportowców był mityng jaki odbył się w stolicy Kujaw. W zawodach uczestniczyła trójka mławskich zawodników Olga Pietrzak, Rafał Sulwirski oraz Przemysław Obłąkowski. Olga Pietrzak wystartowała na dwóch sprinterskich dystansach. W biegu na 60 metrów wygrała swoją serię z czasem 7,75. W klasyfikacji generalnej wynik ten dał jej siódme miejsce. W biegu na 200 metrów rozegranych było 14 serii eliminacyjnych. Olga w swojej serii zajęła trzecie miejsce z wynikiem 25,52. Na obydwu dystansach poprawiła swoje rekordy życiowe.

Rafał Sulwirski w skoku w dal zakwalifikował się do finału A, w którym zajął ósme miejsce z wynikiem 6,63. Drugi z naszych skoczków, Przemysław Obłąkowski zakończył rywalizację na trzeciej pozycji w finale B. Podopieczni Waldemara Łaszczycha lepszej strony pokazali się w konkursie trójskoku. Sulwirski z rezultatem 13,85 zajął wysoką trzecią pozycję, a Obłąkowski skoczył 13,02 i zajął siódmą lokatę.

7 lutego lekkoatleci wystąpią na kolejnym mityngu. Zmagania w Warszawie będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami w Toruniu.