Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Mławscy kolarze górscy ponownie na podium maratonu MTB.

18 maja 2015, 12:07

Bartosz Grędziński był bliski kolejnego triumfu w wyścigu zaliczanym do cyklu Mazovia MTB Marathon, który odbył się w Toruniu. Zawodnik grupy Retro Rowery Duda Team zajął ostatecznie drugie miejsce na dystansie Mega.

Trasę liczącą 54 kilometry, mławski kolarz pokonał w nieco ponad godzinę i czterdzieści minut, a do zwycięzcy, Łukasza Matusiaka stracił pół minuty. Niepowodzenie w kategorii Open, Grędziński powetował sobie w kategorii MM1, gdzie został sklasyfikowany na pierwszej pozycji. Taką samą lokatę mławianin zajmuje w klasyfikacji generalnej całego cyklu. W stolicy Kujaw wystartowało jeszcze pięciu zawodników z Mławy i powiatu mławskiego.

Michał Biranowski uplasował się na 38 miejscu, natomiast Piotr Strzelec był 198 na dystansie Mega. Na trasie o połowę krótszej z dobrej strony pokazali się Bartosz Pawłowski oraz Bartosz Stryjewski. Pawłowski ukończył rywalizację na piątym miejscu, a Stryjewski na dwunastym. To dało kolarzom Tempa Mława wysokie lokaty w kategorii FM0, gdzie zajęli odpowiednio drugą i trzecią pozycję. Na czwartym miejscu w wyścigu Hobby sklasyfikowany został Jan Stryjewski. Kolejne zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon odbędą się 24 maja w Mrozach.