Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

W 12 placówkach podlegających samorządowi województwa zainstalowane zostaną kolektory słoneczne.

09 czerwca 2015, 11:55

Bardziej przyjazne środowisku, ekologiczne, a przede wszystkim oszczędniejsze w utrzymaniu będą już wkrótce marszałkowskie szpitale.

Inwestycja o wartości ponad 34,6 mln zł zostanie zrealizowana z 85-procentową dotacją ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Umowę na wykonanie projektu podpisano 8 czerwca. Mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

/

Przedsięwzięcie będzie realizowane w 12 placówkach zdrowotnych na terenie całego Mazowsza, w tym w zakładzie w Ciechanowie. Specjalistyczny Szpital Wojewódzki zostanie wyposażony w kolektory o łącznej powierzchni czynnej 761 m². To druga największa inwestycja w projekcie. Wartość instalacji to ponad 3,1 mln zł. Mówi dyrektor szpitala w Ciechanowie, Hanna Jaroszewska.

/

Co ważne, powstanie system monitoringu instalacji oraz efektów energetycznych. Dodatkowo zrealizowane będą również tzw. prace towarzyszące, w tym wymiana grzejników żeliwnych na stalowe, stolarki drzwiowej i okiennej oraz docieplenie ścian i stropów budynków szpitalnych. To przełoży się na mniejsze zużycie węgla czy gazu, co z kolei wpłynie na niższą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Całość inwestycji zostanie zakończona w październiku przyszłego roku. Kolektory będą objęte 10-letnią gwarancją.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
podoba mi się101  nie podoba mi się140

Teraz na antenie

od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Nocna zmiana
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012