Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Bracia Stryjewscy znów na podium kolarskiego wyścigu

04 sierpnia 2015, 12:19

W niedzielę 2 sierpnia w Brodnicy odbyła się kolejna eliminacja cyklu Mazovia MTB Marathon w kolarstwie górskim. Na czterech dystansach ścigało się łącznie 739 zawodników. W tej stawce znalazła się liczna grupa kolarzy z powiatu mławskiego.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się bracia Jan i Bartosz Stryjewscy. Młodszy z nich, Jan, w rywalizacji Hobby uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji Open. To dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej HM3.

Identyczną lokatę w kategorii FM0 zajął drugi z braci, Bartosz, startujący tradycyjnie na dystansie Fit. Oprócz niego tę trasę wybrało jeszcze trzech zawodników: Janusz Jastrzębowski, Klaudiusz Kwieciński oraz Bartosz Grędziński. Ten ostatni z powodu defektu sprzętu dojechał do mety dopiero na 62 miejscu, plasując się na czwartej pozycji w kategorii FM1. Pozostali kolarze zajęli odległe miejsca.

Z dobrej strony w Brodnicy pokazali się zawodnicy rywalizujący na dystansie Mega, Michał Różański oraz Michał Biranowski. Obaj znaleźli się w czołówce klasyfikacji MM1. Różański był siódmy, a Biranowski dziewiąty.

Następny wyścig z cyklu Mazovia MTB Marathon odbędzie się 15 sierpnia w Supraślu.