Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Lider pokonany w Żurominie.

07 września 2015, 18:29

Piłkarze Wkry Żuromin pokonali w meczu 6. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej 2:1 Tęczę Łyse.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki rywala. Na początku drugiej odsłony prowadzenie gospodarzom dał Bartosz Laskowski. Od 71 minuty przyjezdni grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został stoper Tęczy Kamil Zygmunt.

Kilka minut później Wkra wykorzystała grę w przewadze i podwyższyła rezultat. Gola na 2:0 strzelił Michał Olszewski. Graczy z Łysych stać było na strzelenie honorowej bramki, której autorem był Marek Kaliszewski. Mimo porażki Tęcza utrzymała się na fotelu lidera. Żurominianie awansowali na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie „Okręgówki” odnieśli futboliści Żaka Szreńsk. Podopieczni Marka Dobrowolskiego rozbili 6:0 Makowiankę Maków Mazowiecki. Trzykrotnie do siatki gości trafił Piotr Kołakowski, natomiast dwukrotnie Cezary Czernik. Końcowy wynik ustalił Radosław Pisarkiewicz.

Swój mecz w 6. kolejce wygrała także plasująca się w czołówce, Boruta Kuczbork. Ekipa z powiatu żuromińskiego pokonała 2:1 Płońską Akademię Futbolu. Gole dla Boruty zdobyli Maciej Watkowski oraz Rafał Balcerzak. Dzięki triumfowi zespół z Kuczborka zachował trzecią lokatę.

Na dziewiątą pozycję spadła z kolei Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna, która przegrała w miniony weekend 1:2 z Troszynem.