Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mławscy kolarze górscy znów wysoko w wyścigu Mazovia MTB Marathon.

08 września 2015, 12:16

Podczas imprezy, która odbyła się w Olsztynie, czterech z nich znalazło się na podium w swoich kategoriach. Na trasie Mega bezkonkurencyjny był Bartosz Grędziński, który 50-kilometrowy dystans pokonał w czasie 1h49:52.

Na trzeciej pozycji uplasował się kolejny mławianin, Michał Rożański. W kategorii MM1, Michał Różański został sklasyfikowany na drugim miejscu, tuż za zwycięzcą Bartoszem Grędzińskim. W stolicy Warmii i Mazur na najwyższym stopniu podium stanęli także bracia Stryjewscy, Bartosz i Jan. W czołówce na dystansie Fit był Bartosz Pawłowski, który ostatecznie zajął czwartą lokatę w kategorii FM1. W sumie w Olsztynie wystartowało ponad 850 kolarzy.

To nie jedyne sukcesy mławskich cyklistów w ostatnim czasie. Blisko wywalczenia medalu mistrzostw świata w kategorii Masters w kolarstwie szosowym był Adrian Świderski. Polak dojechał do mety na czwartej pozycji, przegrywając nieznacznie walkę o brązowy krążek z Denisem Sosnowszczenką. Wcześniej Świderski zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigu punktowym na łódzkim torze Klubu Sportowego „Społem” oraz brązowy medal w konkurencji sprintu drużynowego jako członek Danielo Sport Team.