Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

MKS Przasnysz zdobywcą Okręgowego Pucharu Polski.

22 listopada 2015, 20:17

W finale rozgrywek podopieczni Wiktora Pełkowskiego pokonali po rzutach karnych Tęczę Łyse. W regulaminowym czasie gry był wynik remisowy 4:4.

Początek meczu należał do przasnyszan, którzy do przerwy prowadzili 2:1. Do siatki Tęczy trafili Artur Gawęda oraz Jarosław Chełchowski. Przed przerwą kontaktową bramkę dla ekipy z Łysych strzelił Marek Cichy.

Po zmianie stron znów inicjatywę przejęli gracze Wiktora Pełkowskiego. Efektem tego były kolejne gole dla MKS-u. W 48 minucie pechowo interweniujący Paweł Cekała skierował futbolówkę do własnej siatki. Niespełna kwadrans później na listę strzelców wpisał się Kamil Rutkowski i przasnyszanie prowadzili już 4:1.

Wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. W ostatnich dwudziestu minutach gry losy pojedynku odwrócili bracia Paweł i Piotr Magdaleńscy oraz Marek Kaliszewski. Cała trójka zdobyła po bramce, dzięki czemu Tęcza doprowadziła do wyrównania.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze grający na co dzień w czwartej lidze. W nagrodę piłkarze MKS-u Przasnysz wystąpią wiosną przyszłego roku w rozgrywkach Mazowieckiego Pucharu Polski.