Radio 7 na FB
NestBank

Dekorglass nie dał rady obrońcom tytułu.

27 kwietnia 2016, 12:29

W meczu 20. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, tenisiści z Działdowa ulegli 1:3 Olimpii-Unii Grudziądz.

Obydwa zespoły przystąpiły do tego spotkania osłabione brakiem swoich największych gwiazd. W ekipie aktualnego mistrza kraju zabrakło Japończyka Kaia Yoshidy. Dekorglass wystąpił natomiast w składzie, który zdobywał brązowy medal w poprzednim sezonie.

Pod nieobecność czołowych tenisistów w rolę lidera wcielił się Słowak Wang Yang. Grający defensywnie pingpongista Olimpii-Unii w pojedynku otwarcia bez większych problemów pokonał w trzech setach Xu Wenlianga. Rezultat w kolejnej grze podwyższył Ukrainiec Jarosław Żmudenko, który gładko wygrał z Patrykiem Chojnowskim. Szanse na korzystny wynik działdowianom dał Jiri Vrablik. Czech zwyciężył w czterech setach Patryka Zatówkę.

Nadzieja nie trwała jednak długo, bo w kolejnej grze Wang Yang okazał się lepszy od Patryka Chojnowskiego. Dzięki wygranej obrońcy tytułu zwiększyli swoją przewagę nad Dekorglassem do trzech oczek i praktycznie zapewnili sobie pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej.

Działdowianie kolejny mecz zagrają w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 w hali Gimnazjum nr 1. Rywalem podopiecznych Piotra Kołacińskiego będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Dwa dni później do Działdowa przyjedzie natomiast beniaminek - Odra Metraco Miękinia.