Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Dzieci z Ciechanowa mogą już korzystać z salki edukacyjnej „Ognik”, która została otwarta w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

30 października 2016, 16:53

Pomieszczenie urządzone na wzór mieszkania, w którym z różnych przyczyn może dojść do pożaru, powstało w ramach programu „Bezpieczna Plus”.

W salce odbywać się będą zajęcia edukacyjne, uświadamiające dzieci o istniejących zagrożeniach i uczące, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia. Podczas warsztatów najmłodsi nauczą się, jak wezwać pomoc, jakie informacje są najistotniejsze, kiedy są powody do niepokoju. Zajęcia będą prowadzone przez przeszkolonych strażaków.

Celem ministerialnego programu „Bezpieczna plus”, w ramach którego powstają „Ogniki” jest tworzenie warunków do prowadzenia w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowego.

Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Na realizację projektu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie otrzymała środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej, zabezpieczyła również środki z własnego budżetu oraz pozyskała fundusze od sponsorów.

Akcję wspiera także Urząd Miasta Ciechanów.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
podoba mi się96  nie podoba mi się118

Teraz na antenie

od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Nocna zmiana
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012