Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Ruszyło głosowanie na Sportowca Roku 2016

30 stycznia 2017, 16:05

Zgodnie z regulaminem do finału weszła dziesiątka sportowców, wybrana przez kapitułę. Poniżej prezentujemy ich nazwiska.

Spośród nominowanych sportowców wybraliśmy finałową dziesiątkę, na którą od dziś do 12 lutego możecie głosować za pomocą SMS-ów. Ostateczne wyniki zabawy poznamy 18 lutego podczas gali, która odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie.

Finałowa „10” Plebiscytu na Sportowca Roku 2016 organizowanego przez Radio 7

01. Patryk Bęben – podnoszenie ciężarów (CLKS Mazovia Ciechanów)

Wielka nadzieja polskich ciężarów. W 2016 roku Patryk Bęben zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw Europy do lat 15, a także zwyciężył w krajowej rywalizacji wśród 15-latków. Ponadto zawodnik ciechanowskiej Mazovii zajął dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata.

Aby zagłosować na tego sportowca, należy wysłać SMS o treści: Radio7.P.01 na numer 71160 (koszt 1,23 zł z VAT)

02. Patryk Chojnowski – tenis stołowy (KS Dekorglass Działdowo)

Rok 2016 obfitował w medale zdobyte przez tego niepełnosprawnego sportowca. We wrześniu podczas Igrzysk Paraolimpijskich Patryk Chojnowski sięgnął po srebrny medal w turnieju indywidualnym, przegrywając w finale z Chińczykiem Ge Yangiem, oraz zdobył brązowy krążek w drużynie. Wcześniej w maju wraz z klubem z Działdowa wystąpił w finale Superligi, gdzie Dekorglass uległ 1:3 Olimpii-Unii Grudziądz. W 2016 roku Chojnowski wywalczył także indywidualne wicemistrzostwo Polski.

03. Bartosz Grędziński – kolarstwo górskie (Tempo Mława)

Triumfator cyklu wyścigów kolarskich LOTTO Poland Bike Marathon. Bartosz Grędziński wygrywał wyścigi w Nowym Dworze Mazowieckim, Kozienicach oraz Górze Kalwarii. W czerwcu 2016 roku trzeci raz z rzędu zwyciężył w wyścigu o „Złoty Pierścień Mławy”.

04. Mariusz Grotkowski – trójbój siłowy (TKKF Spartakus Nasielsk)

Złoty medalista mistrzostw Polski w kategorii do 66 kg. W trzech konkurencjach – wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie i martwym ciągu - reprezentant Spartakusa Nasielsk uzyskał łącznie 570 kg. To nowy rekord Polski. Poprzedni o 7,5 kg gorszy również należał do sportowca pochodzącego z Chamska. W nagrodę Grotkowski pojechał w listopadzie do Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata, gdzie ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji.

05. Oskar Jemielita – pływanie (MPKS Orka Ciechanów)

Laureat trzeciego miejsca w naszym ubiegłorocznym plebiscycie. W roku 2016 Oskar Jemielita potwierdził, że należy do ścisłej krajowej czołówki w swoim roczniku. Podczas zimowych mistrzostw kraju 15-latków wywalczył złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie dwukrotnie dłuższym. Latem również sięgnął po dwa medale: złoty na 100 metrów stylem dowolnym oraz brązowy na 200 metrów stylem dowolnym.

06. Kamil Łebkowski – MMA (Ludus Żuromin)

Niekwestionowany król wagi piórkowej w polskim MMA. W roku 2016 Kamil Łebkowski stoczył dwie walki, obie wygrał. W lutym podczas gali World Series of Fighting w Japonii nasz zawodnik znokautował w pierwszej rundzie doświadczonego reprezentanta gospodarzy, Yoshihiro Koyamę. Kilka miesięcy później popularny „Bomba” w świetnym stylu pokonał byłego zawodnika UFC, Piotra Hallmanna.

07. Katarzyna Niderla – siatkówka (LTS Legionovia Legionowo)

To był bardzo dobry rok dla wychowanki UKS Rosario Lubowidz. Katarzyna Niderla była czołową siatkarką zespołu kadetek Legionovii, które wywalczyły złoty medal mistrzostw kraju. Dodatkowo środkowa legionowskiego klubu była podstawową zawodniczką drużyny juniorek, które także zostały mistrzyniami Polski. W grudniu utalentowana siatkarka zadebiutowała w reprezentacji Polski juniorek podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata, które w lipcu tego roku odbędą się w Meksyku.

08. Łucja Oleszczuk – taekwondo olimpijskie (TKKF Promyk Ciechanów)

Brązowa medalistka Pucharu Świata Juniorów oraz złota medalistka mistrzostw kraju w kategorii do 52 kg. Reprezentantka Polski na mistrzostwa świata w Kanadzie oraz uczestniczka Światowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tajwanie.

09. Olga Pietrzak – lekkoatletyka (KS Zawkrze Mława)

Dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski w kategorii juniorek w biegach na 100 metrów (11,78) oraz 200 metrów (24,21). Wicemistrzyni w hali na 200 metrów. Uczestniczka mistrzostw świata, gdzie razem z koleżankami ze sztafety (m.in. Ewą Swobodą) uplasowały się na czwartej pozycji w finale biegu 4 x 100 metrów.

10. Jiri Vrablik – tenis stołowy (KS Dekorglass Działdowo)

Ubiegłoroczny zwycięzca naszego plebiscytu. Rok 2016 rozpoczął się dla czeskiego tenisisty bardzo udanie. W marcu doświadczony zawodnik działdowskieo klubu zdobył brązowy medal indywidualnych mistrzostw Czech. Do tego dorzucił srebro w drużynie, po tym jak razem z kolegami z Dekorglassu przegrał w finale Superligi w podwarszawskiej Lesznowoli z Olimpią-Unią Grudziądz. Rywale wygrali 3:1, a jedyny punkt dla działdowian zdobył właśnie Vrablik. Ubiegły rok zakończył na trzecim miejscu w zestawieniu najlepiej punktujących tenisistów w polskiej lidze.

Sponsorami naszego konkursu są: Meblolux, Cedrob, AGG Sport